po podróży 154 artykuły

Tagi

Nowe aplikacje przydatne w podróży

Tablet i telefon komórkowy stają się coraz częściej nieodłącznymi towarzyszami naszej podróży. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że wielu z nas takie urządzenia zastępują dziś aparat fotograficzny. Coraz częściej w podroży towarzyszą nam aplikacje, które instalujemy na swoich telefonach. Bywa że podróż jest dzięki nim łatwiejsza, ciekawsza, lub nawet szybsza.

Wiele osób używa rozkładów jazdy, GPS, aplikacji z kartami rabatowymi i bankowości elektronicznej. To oczywiste. Jednak są ciekawe programy, których wykorzystanie ma wpływ np. na komfort podróży. Jedną z nich jest Dayuse. To aplikacja pozwalająca za niewielkie pieniądze zarezerwować hotel. Mowa tu jednak nie o noclegu, ale o kilku godzinach w ciągu danego dnia, kiedy możemy zdrzemnąć się, wziąć prysznic lub choćby podłączyć do ładowania cały sprzęt i odpocząć. Na chwilę obecną aplikacja działa w 16 krajach, w ok. 1000 miastach.

Dla osób lubiących podróże grupowe, przydatną aplikacją może się okazać PlanChat. Przebywający w grupie uczestnicy instalują ją w telefonach, po czym mogą ze sobą rozmawiać, chatować czy pisać. Przy wycieczkach zagranicznych (zwłaszcza poza Unią Europejską), nie musimy się przejmować dodatkowymi opłatami.

Z kolei dla podróżujących samotnie mamy inną aplikację. Nazywa się RoomMate. Służy ona do wyszukiwania potencjalnych towarzyszy podróży, lub choćby ludzi, którzy podróżują tak jak my i zechcą z różnych powodów przyłączyć się do nas choćby na dzień czy dwa, zanim ruszą swoją drogą.

W razie niebezpieczeństwa zawsze warto wiedzieć jaki jest lokalny numer alarmowy (nie zawsze będzie to 112), ewentualnie gdzie znajdziemy najbliższy posterunek policji. Przyda nam się w takiej sytuacji aplikacja MyPanda, która powstała po zamachach w Paryżu w 2015 roku. Nowa wersja obejmuje swoim zasięgiem już 30 dużych miast, a stale się rozwija. Najważniejszym atutem MyPandy jest mapa, która pokaże nam drogę na najbliższy posterunek.

W każdym miesiącu pojawiają się nowe ciekawe aplikacje, wiec warto trzymać rękę na pulsie.

Zdjęcia

Napisane Komentarze

0 komentarzy
  • Dodane przez po podróży
  • 2 lutego 2018 17:28:49 CET
  • 0 komentarzy
  • 150 wyświetleń
Podziel się Zgłoś