po podróży 150 artykułów

Podobne artykuły

Tagi

Klasyczne spa w Budapeszcie

Budapeszt kojarzy nam się przede wszystkim z zabytkami i ciekawą kulturą. Większość turystów jeździ tam po to, żeby zwiedzać. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Budapeszt jest także odwiedzanych przez osoby, które chcą poznać uroki tamtejszych wód termalnych.

Podobno Budapeszt słynie z łaźni termalnych, które mają do zaoferowania ponad 100 naturalnych gorących źródeł. Zdaniem specjalistów zajmujących się turystyką medyczną miasto jest prawdziwą mekką do miłośników spa. Przewodnicy twierdzą, że już w epoce brązu ludzie podróżowali w te okolice, by pływać w legendarnej wodzie źródlanej, która ma wiele właściwości leczniczych.

Jeżeli mamy niewiele czasu, ale chcielibyśmy odwiedzić jednak tylko łaźnię, powinno to być miejsce znane jako Gellert. Latem można tam popływać w ciepłym basenie odkrytym, zimą zaś skorzystać z łaźni parowej, położonej wewnątrz pięknego secesyjnego budynku. Personel mówi po angielsku i oferuje szereg wspaniałych zabiegów. Na pewno jest to jedno z miejsc, które warto odwiedzić.

Inne ważne miejsce, które warto odwiedzić, jeżeli okaże się że mamy nieco więcej czasu, jest łaźnia Szechenyi, mieszcząca się w imponującym budynku, który jest perłą architektury neobarokowej. Mieści się ona na terenie parku miejskiego w Budapeszcie, a więc bardzo centralnie. Można korzystać z basenu, żeby popływać, albo zażyć relaksującej kąpieli. Na terenie obiektu są dostępne również zabiegi i kąpiele lecznicze z użyciem dermokosmetyków spa.

Najstarsza łaźnia w mieście nazywa się Kiraly i została zbudowana w 1700 roku. Jej kształt, to wyraźna spuścizna po architekturze tureckiej, z charakterystycznym ośmiobocznym dachem. Basen termalny uważany za szczególnie pomocny w przypadku schorzeń zwyrodnieniowych stawów i w ogóle wszelkich problemów ze stawami. Zdarza się że w sezonie pojawia się tam wielu chętnych. Trudno wówczas o miejsce, dlatego warto się dowiadywać telefonicznie jak wygląda obłożenie w danym dniu.

Z kolei baseny termalne z najlepszymi widokami oferuje Rudas Bath House. Z basenu na dachu można podziwiać wspaniały widok na Dunaj i sporą część miasta. Po takim wypoczynku zapewne znów zatęsknimy za zwiedzaniem.

Zdjęcia

Napisane Komentarze

0 komentarzy
  • Dodane przez po podróży
  • 11 stycznia 2018 21:33:46 CET
  • 0 komentarzy
  • 96 wyświetleń
Podziel się Zgłoś