po podróży 150 artykułów

Podobne artykuły

Tagi

Poradnik pakowania, czyli co zabrać na samotną wycieczkę

Dobrze spakowany plecak czy torba podróżna zawsze sprawi, że życie stanie się łatwiejsze. O niektórych spośród przydatnych rzeczy wielu z nas pewnie nawet by nie pomyślało, dlatego warto przyjrzeć się tej liście i sprawdzić co naprawdę może się nam przydać.

Istnieje porzekadło, które mówi:

"Noś ze sobą wszystko, czego potrzebujesz. Gdziekolwiek przybędziesz, będziesz to mieć przy sobie".

Każdy kto dowiedział się kiedykolwiek że jego bagaż poleciał gdzieś indziej, na pewno złapał się na tym, że niektóre rzeczy spakowane do plecaka mógł mieć przy sobie. Druga sprawa to ustalenie co z rzeczy spakowanych w plecaku mogłoby jednak zostać w domu.

Przede wszystkim najpotrzebniejsze rzeczy powinny znaleźć się wysoko na liście priorytetów. Nie będą to zatem buty na wysokim obcasie, które założy się może raz, podczas całej wycieczki. Jeżeli zatem coś ma zostać w domu - w pierwszej kolejności takie rzeczy.

Jeżeli chodzi o sam bagaż, to ważne jest, żeby sprawdzić czy jesteśmy go w stanie samodzielnie transportować. Nawet jeżeli to torba z kółkami, nie zawsze będzie możliwość podjechania gdzieś i jeżeli nie damy rady go przenieść na dłuższym dystansie, to musimy popracować nad tym, by bagaż był lżejszy. Kółko zawsze może się urwać i wówczas pozostaje nam niesienie ciężkiej torby - trzeba tego typu walizki odpowiednio dobrać, by były wykonane z trwałych materiałów. Obecnie w sprzedaży są bardzo wytrzymałe, a jednocześnie lekkie torby z tworzyw sztucznych lub bardziej wytrzymałe WALIZKI PODRÓŻNE Z TWARDĄ OBUDOWĄ NA KÓŁKACH. Dzięki nowym technologiom udaje się uzyskać bardzo dobrą ochronę, przy niewielkiej wadze. To dobra inwestycja.

Warto mieć ze sobą również zwykłe torebki plastikowe. Dotyczy to zwłaszcza dłuższych podróży, z licznymi przesiadkami w samolotach. Do foliowych torebek musimy wsadzić wszystkie płyny spośród tych, które chcemy mieć w bagażu podręcznym. Warto jednak wcześniej wiedzieć jakie pojemności pojemników z płynem są dozwolone, ponieważ służby graniczne są często na tym punkcie przeczulone.

Podczas samotnej wycieczki docenimy niewielkie torby, noszone w pasie. Kiedyś były bardzo popularne, obecnie wiele osób uważa je za szczyt obciachu. Problem jednak w tym że są bardzo wygodne. Te mniejsze, nazywane w zagranicznych sklepach „money belt” świetnie nadają się również do samolotu. Większe – „baggy belt” – są przydatne w przypadku dłuższych wypraw pieszych lub rowerowych.

Ważnym tematem jest latarka. Dzięki technologii, z jakiej możemy korzystać przy wykorzystaniu źródeł światła LED, mamy możliwość sensownego oświetlenia terenu stosunkowo niewielkim urządzeniem. Wielu podróżników nie poleca jednak dużych latarek LED, a małe, najlepiej czołowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie zajmują nam niepotrzebnie rąk, a te mogą nam być potrzebne w ciemności.

Oczywiście to nie wszystko – zawsze przydają się rzeczy takie jak zapałki, igła, nitki, apteczka i plastry. Wiele zależy też od regionu, w którym będziemy odbywać swoją wędrówkę. Dlatego taką listę warto sobie zawsze przygotowywać przed wyprawą ,indywidualnie dla każdej z nich.

Zdjęcia

Napisane Komentarze

0 komentarzy
  • Dodane przez po podróży
  • 10 stycznia 2018 16:04:58 CET
  • 0 komentarzy
  • 122 wyświetlenia
Podziel się Zgłoś