po podróży 150 artykułów

Podobne artykuły

Tagi

Pięć pomysłów na tani weekend w Europie

Najlepsze kawiarnie i najprzytulniejsze hotele w Wenecji i Paryżu to zazwyczaj prawdziwe studnie bez dna. Wrzucamy tam pieniądze i nie widać końca wydatków. Czy to znaczy, że mniej zamożni turyści nie mają czego szukać w najpiękniejszych europejskich miastach? Na pewno nie. Oto pięć miejsc, które warto zobaczyć, a można to zrobić stosunkowo tanio.

 

Łotewska Ryga
Większość domów w Rydze to zabudowania w stylu secesyjnym. Piękna architektura miasta jest wystarczającym powodem do wizyty.
Warto wybrać się na spacer po dzielnicy Pardaugava, to dawna osada, składająca się z uroczych drewnianych domów. Niektóre mają ponad 300 lat.


Dla smakoszy najciekawszym miejscem będzie jeden z największych europejskich rynków spożywczych. Zajmuje on pięć dużych hangarów, należących w czasie pierwszej wojny światowej do firmy grafa von Zeppelina, tej samej, która produkowała popularne sterowce.
Dla miłośników wypoczynku pozostaje podróż do niedalekiego kurortu Jurmala, do którego można dotrzeć pociągiem.

 

Greckie Ateny


Stolica Grecji ma nam do zaoferowania ponad 3000 lat historii i mnóstwo atrakcji, które będą kosztowały jedynie ułamek tego, co zapłacilibyśmy w wielu innych europejskich miastach. Rozbudowa sieci komunikacji miejskiej z okazji olimpiady w 2004 roku sprawiła, że przemieszczanie się po metropolii jest równie łatwe, co przyjemne.
Oczywiście nie można odmówić sobie wizyty w Narodowym Muzeum Archeologicznym i prawdziwego skarbu dla poszukiwaczy pamiątek, jakim jest rynek Monastiraki.

 

Czeska Praga


To prawda że Praga goni cenami zachodnie stolice. Na szczęście można tam znaleźć również niedrogie miejsca, w których nocuje się i je równie dobrze, a czasem nawet lepiej niż w tych najbardziej wyrafinowanych. Praga jest jedną z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych stolic w Europie.


Oczywiście to przede wszystkim piękne, historyczne miasto, z bajkowymi mostami i budynkami. Warto posmakować również tamtejszego piwa i jedzenia. Większość miasta - poza kilkoma muzeami, na które warto odłożyć pieniądze - zwiedzimy za darmo, ewentualnie niewielkim kosztem, posiłkując się komunikacją miejską.
Jedzenie w Pradze jest tradycyjne i niedrogie, na dodatek podawane w dużych porcjach.

 

Węgierski Budapeszt


W stolicy Węgier jest istnieje długa tradycja kąpieli w łaźniach. Dlatego znajdziemy tam mnóstwo gabinetów spa i bardziej klasycznych łaźni. Skupione są woków źródeł termalnych i starych tureckich zakładów kąpielowych.


W Budapeszcie będziemy tez podziwiać piękną architekturę i odwiedzić kawiarnie, w których tętni życie. Obserwowanie węgierskiej ulicy bywa równie pasjonujące, jak kosztowanie miejscowych słodkości.
W godzinach wieczornych warto udać się do pubów w dawnej w żydowskiej dzielnicy Pesztu, zwłaszcza tych, które oprócz baru mają też sceny dla muzyków.

 

Polski Kraków


Prawie każdy był kiedyś w Krakowie. Tyle tylko, że miasto na przestrzeni ostatnich lat niezwykle się zmieniło. Oczywiście wciąż pozostaje miejscem pełnym renesansowych i gotyckich budowli.
Warto wybrać się na odbudowany Kazimierz. To miejsce, które oddycha historią.

Zdjęcia

Napisane Komentarze

0 komentarzy
  • Dodane przez po podróży
  • 6 stycznia 2018 18:58:58 CET
  • 0 komentarzy
  • 333 wyświetlenia
Podziel się Zgłoś