po podróży 154 artykuły

Podobne artykuły

Tagi

Bogota – miasto duchów

Istnieje wiele legend o duchach, które zamieszkują Candelarię, czyli stare miasto w Bogocie. Niektóre dotyczą czasów najstarszych, gdy miasto zostało założone, inne są bardziej współczesne. Do najdziwniejszych należy mówiący osioł, do najbardziej przerażających duch zamordowanego dziecka.

 

Candelaria

Niestety, w trakcie sezonu w mieście panuje taki gwar, że trudno byłoby usłyszeć mówiącego osła. Na szczęście dla turystów rządnych mocnych wrażeń, zorganizowano specjalne nocne oprowadzanie po dzielnicy Candelaria. Właśnie szlakiem duchów. Zwiedzanie zaczyna się o zachodzie słońca, co dodatkowo pobudza wyobraźnię.

 

Nawiedzone miejsca

Stolica Kolumbii może się pochwalić wieloma nawiedzonymi miejscami. Na Chorro de Quevedo, placu w centrum starego miasta, możemy spotkać ducha hiszpańskiego XIX-wiecznego pułkownika Jesusa Torrado, który w czasie rewolucji Simóna Bolívara próbował okraść kolumbijskich patriotów. To, co mu zrobili musiało być okrutne, skoro jego duch nadal błąka się po placu.

Malutki kościółek Ermita de San Miguel del Príncipe jest z kolei nawiedzony przez ducha innego Hiszpana, żołnierza, który zmarł na atak serca po tym, jak wyzwał jednego z kompanów na pojedynek. Jako że zmarł nie zaznawszy sprawiedliwości Sądu Bożego, nie może opuścić tego miejsca.

Kolejny duch ma na imię Baltazar i mieszka w jednej z kamienic w Candelarii. Chętnie bawi się z dziećmi, podrywa młode kobiety, ale mężczyzn potrafi wystraszyć na śmierć.

Szlak tego spaceru grozy prowadzi z dala od wydeptanych przez turystów szlaków. Mroczne zaułki i opowieść przewodnika, który nie szczędzi przerażających szczegółów, to zestawienie, które sprawia że czujemy się wyjątkowo nieswojo. Atmosferę odrealnienia potęguje fakt, iż przewodnik mówi do mikrofonu, a uczestnicy wycieczki mają słuchawki, w których słyszą jego głos. Można odnieść wrażenie, że oto znajdujemy się na planie którejś z części „Paranormal Activity”.

 

Bogota nocą

Oprócz poznania ciekawych opowieści o duchach, mamy również okazję w bezpieczny sposób zwiedzić nocną Bogotę i to od tej mniej znanej, a niezwykle fascynującej strony. To przede wszystkim miasto „dla miejscowych”. Znajdująca się w południowej części Candelarii „dzielnica czerwonych latarni” przyciąga wprawdzie ciekawskich, jednak nie schodzą oni z głównych dróg. By poznać tajemnice miejscowych duchów, będziemy musieli to zrobić.

Bezpieczeństwo jest tu niezwykle ważnym elementem. W innej sytuacji spacerujący samotnie turyści mogliby narazić się w najlepszym przypadku na napad rabunkowy. Zorganizowana grupa, z przewodnikiem, ryzykuje o wiele mniej.

Spacer po mieście duchów to coś więcej niż tylko nocne zwiedzanie tego pełnego kontrastów miasta. To sposób na fajną przygodę, którą będzie się pamiętało przez długie lata. Nie wszystkie wspomnienia będą może przyjemne, jednak na pewno jest to coś, w czym warto wziąć udział.

Zdjęcia

Napisane Komentarze

0 komentarzy
  • Dodane przez po podróży
  • 4 marca 2017 13:32:50 CET
  • 0 komentarzy
  • 633 wyświetlenia
Podziel się Zgłoś